زرین پلاست سپهر | فروش مواد اولیه صنایع غذایی

چهل و هشت درصد صادرات ایران به عراق و افغانستان است

چهل و هشت درصد صادرات ایران به عراق و افغانستان است

کاوه زرگران دبیر کل کانون انجمن های صنفی صنایع غذایی، عصر امروز در پنجمین جشنواره برترینهای صنایع غذایی در محل اتاق بازرگانی ایران اظهار کرد: باید دقت داشت کشورهایی که در زمانی به خاطر جنگ داخلی و شرایط بحرانی، محصولات ایرانی را خریداری می کردند، به تدریج واحدهای تولیدی خود را راه اندازی خواهند کرد و به این ترتیب، بازارهای صادراتی صنایع غذایی ایران کاسته خواهد شد.
وی با اشاره به شرایط اقتصادی کنونی که افزایش هزینه تولید را به دنبال داشته است، گفت: در این شرایط خیلی از کارخانه ها دچار زیان انباشته شده اند، اما همچنان مراقب قیمت و کیفیت محصولات خود هستند.
زرگران اضافه کرد: در شرایط کنونی، دستورالعمل ها و بخشنامه های متعدد، باعث شده است همین صادرات غیرحرفه ای نیز محدود شود.
رئیس کمیسیون کشاورزی و صنایع غذایی اتاق تهران، اظهار داشت: در دنیای تجارت، 2 مقوله کیفیت و قیمت از شاخص های رقابت پذیری است و این مساله نه تنها در بازارهای خارجی، بلکه شاخص هایی قابل توجه برای به دست آوردن بازارهای داخلی نیز به شمار می آید.
مسعود خوانساری رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران نیز در این نشست اظهار کرد: در بخش صادرات محصولات صنایع غذایی خوب عمل کردیم و رشدمناسبی داشتیم، اما در برندسازی برای میوه و سبزیجات هنوز عقب هستیم و نتوانسته ایم برندهایی جهانی ایجاد کنیم. با ظرفیت هایی که در داخل کشور وجود دارد، بتوان شرکت ها و برندهای معتبری ایجاد کرد.
خوانساری گفت:کارآفرینان حوزه در صنایع غذایی، نگاه صادراتی و رقابت پذیری از مهمترین دلایل رشد این صنعت به شمار می آید.
وی با اشاره به شرایط حاکم براقتصاد کشور گفت: شاخص هایی مانند تورم و نوسانات نرخ ارز تولید را دچار مشکل کرده است؛ در این میان، صنایع غذایی از بخش هایی است که آسیب کمتری دیده و خواهد دید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

-- بارگیری کد امنیتی --